Macarıstanda Azərbaycan Kinosu Günləri keçirilir
Macarıstanın paytaxtında yerləşən məşhur “Urania” kinoteatrında Azərbaycan Kinosu günlərinin açılış mərasimi keçirilib.
Tədbir Azərbaycan Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı, ölkəmizin Macarıstandakı səfirliyinin dəstəyi ilə həyata keçirilir.
Açılış mərasimində Azərbaycan Mədəniyyət Nazirliyinin Aparat rəhbəri Fikrət Babayev, “Urania” kinoteatrının direktoru Botond Elekeş, Macarıstanın İnsan Resursları Nazirliyinin dövlət katibinin müavini Zoltan Lorintsi, “Nar bağı” filmində baş rolun ifaçısı aktyor Qurban İsmayılov çıxış ediblər.
Çıxışlardan sonra “Nar bağı” filmi nümayiş etdirilib.
Azərbaycan Kinosu Günləri fevralın 22-dək davam edəcək. Budapeştlə yanaşı, filmlərin nümayişi Peç və Seqed şəhərlərində də keçiriləcək.

В Венгрии проходят Дни азербайджанского кино
В венгерской столице в знаменитом кинотеатре "Ураниа" состоялось открытие Дней азербайджанского кино.
Организатором мероприятия выступает Министерство культуры Азербайджана при поддержке посольства страны в Венгрии.
На церемонии открытия выступили руководитель аппарата Министерства культуры Азербайджана Фикрет Бабаев, директор кинотеатра "Ураниа" Ботонд Элекеш, заместитель государственного секретаря Министерства человеческих ресурсов Венгрии Золтан Лоринци, актер Гурбан Исмаилов, сыгравший главную роль в фильме "Гранатовый сад".
После вступительных речей зрителям, заполнившим зал до отказа, был показан вышеназванный фильм.
Дни азербайджанского кино продлятся до 22 февраля. Помимо Будапешта, показ фильмов пройдет также в городах Печ и Сегед.