Builki ANİMAFİLM-in qaliblərini möhtəşəm mükafatlar gözləyir!
ANİMAFİLM festivalı Fransanın Azərbaycandakı səfirliyi və Fransız İnstitutunun (İFA) tərəfdaşlığı və Annecy Animasiya Filmləri Beynəlxalq Festivalının dəstəyi ilə "Ən yaxşı Azərbaycan qısametrajlı animasiya filmi" kateqoriyası üzrə yeni mükafat təsis edib. Builki ANİMAFİLM festivalının qalibi 2021-ci ildə Fransada keçiriləcək Annecy Beynəlxalq Animasiya Film Festivalında iştirak edəcək və MİFA adlı peşəkar akkreditasiya alacaqdır. Qalibin bütün səyahət və yaşayış xərcləri İFA tərəfindən ödəniləcək.
ANİMAFİLM festivalı "Qısametrajlı animasiya filmi üçün ən yaxşı Azərbaycan ssenarisi" kateqoriyası üzrə qalibə də yeni mükafat təqdim etmək üçün Avropa İttifaqının Azərbaycandakı nümayəndəliyi ilə əməkdaşlıq edir. Ssenari qalibinin mükafatı qiymətli fotokamera olacaq. Ssenari aşağıdakı mövzulardan biri ilə əlaqələndirilməlidir: müxtəliflik, tolerantlıq, multikulturalizm, insan haqları, qadın haqları və iqlim dəyişikliyi.
Müraciət etmək üçün son tarix: 30.06.2020
Əlavə məlumat üçün: www.animafilm.az
Xatırladaq ki, III ANİMAFİLM festivalı Oktyabrın 14-dən 18-dək Bakı və Şəki şəhərlərində keçiriləcək. Builki festivalın mövzusu Fransız animasiyasına həsr olunmuşdur. Festival Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Şəki Şəhər İcra Hakimiyyəti, Azərbaycan Kinematoqrafçılar İttifaqı, Çex Respublikasının Azərbaycandakı səfirliyi, Fransanın Azərbaycandakı səfirliyi, Azərbaycandakı Fransız İnstitutu, Nizami Kino Mərkəzi, “Mücrü” nəşriyyatı, Barat Abdullayev və digər tərəfdaş və sponsoraların dəstəyi ilə keçiriləcək.

Great prizes are waiting for the winners of III ANIMAFILM festival!
A new award for category "Best Azerbaijani Short Animated Film" is established for the upcoming ANIMAFILM Festival in cooperation with the French Embassy in Azerbaijan, ​​the French Institute in Azerbaijan (IFA) and with the support of the Annecy International Animated Film Festival. This year's winner of the ANIMAFILM Festival will have a chance to attend in the 2021 Annecy Festival in France and receive professional MIFA accreditation. Return flight to France and accommodation in Annecy of the winner will be covered by IFA.
ANIMAFILM Festival is also cooperating with Delegation of the European Union to Azerbaijan to present a new award for the winner of the category “Best Azerbaijani Screenplay for a Short Animated Film”. The winner will receive a valuable photo camera as a prize. The screenplay should be linked to one of the following themes: diversity, tolerance, multiculturalism, human rights, woman rights or climate change.
Deadline for applications: 30.06.2020
For more information: www.animafilm.az
III ANIMAFILM Festival will be held in two cities of Azerbaijan, Baku and Sheki, from 14 to 18 October 2020. This year festival will be dedicated to French animation. The Festival is supported by the Azerbaijan Ministry of Culture, Sheki City Executive Power, Azerbaijan Union of Film-makers, Embassy of the Czech Republic to Azerbaijan, Embassy of France in Azerbaijan, French Institute in Azerbaijan, Nizami Cinema Center, Mujru Publishing, Barat Abdullayev and other partners and sponsors.