Talassemiyalı xəstələr üçün qanvermə aksiyası keçirilib
Koronavirus (COVİD-19) pandemiyasının dünyada sürətlə yayılması cəmiyyət həyatının əksər sahələrində müəyyən problemləri ortaya çıxarır. Yaranmış problemlərin daha da dərinləşməməsi və aradan qaldırılması istiqamətində müvafiq layihələr həyata keçirilir. Bu sahədə ölkəmizdə də müxtəlif sosial aksiyalar gerçəkləşdirilir.
Nazirlər Kabineti tərəfindən ölkəmizdə elan edilmiş xüsusi karantin rejimi və sosial izolyasiya günlərində bir sıra xroniki xəstəliklərdən əziyyət çəkən insanların, o cümlədən talassemiyalı xəstələrin qan çatışmazlığı ilə üzləşməməsi, həmçinin cəmiyyətin diqqətinin onlara yönəldilməsi məqsədilə aprelin 15-də Gənclər və İdman Nazirliyinin təşəbbüsü ilə qanvermə aksiyası keçirilib.
Gənclər və İdman naziri Azad Rəhimov və Mədəniyyət naziri Əbülfəs Qarayevin də iştirak etdikləri aksiyaya hər iki nazirliyin əməkdaşları ilə bərabər, KATV 1 kabel televiziyasının, Azərbaycan İdman Jurnalistləri Federasiyasının (AİJF) nümayəndələri qatılıb.
Azərbaycan Milli İdman Tibb və Reabilitasiya İnstitutunda gerçəkləşən aksiyada  ümumilikdə 150 nəfərdən çox insan iştirak edib.

Была проведена акция по сдаче крови для больных талассемией
Быстрое распространение пандемии коронавируса (COVID-19) по всему миру создает определенные проблемы в большинстве областей общественной жизни. Соответствующие проекты реализуются для предотвращения углубления проблем и их устранения. В нашей стране также проводятся различные социальные акции в этой области.
15 апреля по инициативе Министерства молодежи и спорта была проведена акция, которая была направлена на предотвращение анемии у больных талассемией во время распространения пандемии коронавируса по всему миру, а также на привлечение внимания общественности к проблемам больных в дни специального карантинного режима и социальной изоляции, объявленных Кабинетом министров.
В акции, в которой также приняли участие министр молодежи и спорта Азад Рагимов и министр культуры Абульфас Гараев, участвовали сотрудники обоих министерств, представители кабельного телевидения KATV 1 и Федерации спортивных журналистов Азербайджана (ФСЖА).
Всего в акции, которая прошла в Азербайджанском национальном институте спортивной медицины и реабилитации, приняли участие более 150 человек.