Görkəmli müğənni Rəşid Behbudovun xatirə gecəsi keçirilib
Sənətkarın adını daşıyan Azərbaycan Dövlət Mahnı Teatrında təşkil olunan tədbirdə tanınmış mədəniyyət və incəsənət xadimləri, eləcə də biznes nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbirdə çıxış edən Rəşid Behbudov Fondunun direktoru Kamil Şahverdiyev və digərləri görkəmli müğənninin yaradıcılığı haqqında danışıblar. Bildirilib ki, milli musiqi xəzinəmizin, eləcə də Azərbaycan bəstəkarlarının əsərlərinin ölkə hüdudlarından kənarda populyarlıq qazanması məhz Rəşid Behbudovun bənzərsiz ifası, möcüzəli səs çalarları ilə mümkün olub. Yaradıcılığı sərhəd tanımayan Rəşid Behbudovun ifa etdiyi hər mahnı, yaratdığı hər obraz sənət hadisəsinə çevrilib, sənətkar dəfələrlə dövrünün ən yüksək mükafatlarına layiq görülüb.
Tədbirdə Xalq artisti Gülyanaq Məmmədova, Əməkdar artistlər Aygün Zeynalova, Fəxri Kazım-Nicat, Aynur İsgəndərova və digər sənət adamları Rəşid Behbudovun repertuarından mahnılar ifa ediblər.

Прошел вечер памяти выдающегося певца Рашида Бейбутова
В вечере, состоявшемся в Азербайджанском государственном театре песни, приняли участие деятели культуры и искусства, а также представители деловых кругов.
Директор Фонда Рашида Бейбутова Кямиль Шахвердиев и другие выступившие на вечере рассказали о творческом пути выдающегося певца. Отмечалось, что Рашид Бейбутов пропагандировал национальную музыку, а также произведения азербайджанских композиторов за пределами страны. Его талант не имел границ, он был удостоен самых высоких наград.
Народная артистка Гюльянаг Мамедова, заслуженные артисты Айгюн Зейналова, Фахри Кязым-Ниджат, Айнур Искендерова и др. исполнили песни из репертуара великого певца.